close

Nová registrácia, prihlásenie

Registrácia

Darčekový balíček

darcekovy balicek
viac informácií nájdete tu

DARČEK-PREKVAPENIE,

Katarina a Michal
Ahojte,
2.9.2011 sme si s manzelom uzili darcek " Romantika v balone " nad Seneckymi jazerami. Bolo to velmi krasne, pohodove, bezproblemove, a to sme sa obavali ako to zvladneme kedze som...
Nedeľa, 18 September 2011

Práve nakupuje

Máme online 24 hostí 
Maxi - Všetko pre ženu PDF Tlačiť E-mail
Štvrtok, 01 Apríl 2010 00:00

Predáva pozemky na Mesiaci!

Iste, môžete kúpiť aj viac. Áno budú vedľa seba, evidujú sa v centrálnom registri v Nevade v Spojených štátoch. Môžete prísť osobne, budem sa tešiť,“ odpovedala Ing. Hana Sekulová (45) zákazníkovi do telefónu. So spokojným úsmevom sa obrátila k nám. Predala ďalšie pozemky na Mesiaci.

To je (je) naozaj poriadna recesia kupovať pozemky na Mesiaci,“ konštatujem nahlas s pohľadom upretým na obrovskú kopu tmavomodrých tubusov s názvom „Pozemky na Mesiaci“. V nich zákazníci dostávajú certifikovaný list vlastníctva s číslom pozemku a menom vlastníka, mapu Mesiaca (hadam aby nezablúdili) a etický kódex občana Lunárnej ambasády. Kancelária, v ktorej sedíme, nepôsobí vôbec galakticky, ale celkom jednoducho a slovensky.
Neverili by ste, aký je o to záujem," hovorí majiteľka internetového obchodu Darček-prekvapenie. „Zákazníci, ktorí chcú darovať niečo výnimočné, kupujú aj pozemky na Mesiaci, ale tiež na Marse  a Venuši. Nie je to také drahé – aker pôdy (4 047 m2) stojí len 33,18 eur..“
Tak to je fakt,  nekúp to za takú cenu, veď pozemky sa dedia a čo ak raz... Navyše, ak ste solventnejší, môžete si vybrať aj pôdu v Beverly Moon a možno budú vašimi susedmi hollywoodske hviezdy ako Tom Cruise či Clint Eastwood. V tomto prípade zaplatíte za aker pôdy 1000 eur. To viete, lepšia štvrť...

Obchod z obývačky

Pred piatimi rokmi stála Hanka pred rozhodnutím – vrátiť sa do zamestnania alebo pracovať a byťaj mamou na celý úväzok vtedy trojročnej dcére Miške a osemnásťročnému synovi Tomášovi. Rozhodla sa pre mamu a – podnikanie. Ako to ide spolu dokopy? „Pretože som predtým pracovala v medzinárodných IT firmách a vedela som slušne po anglicky, vymyslela som si internetový obchod s neobyčajnými a zážitkovými darčekmi. Ten som mohla robiť aj z obývačky,“ vysvetľuje večne dobre naladená Hanka.
Začínala so skromnejšou ponukou darčekov – havajská Lomi masáž, ktorú robila kamarátka, kúzelník na detské oslavy, možnosť zastrieľať si na strelnici z rôznych strelných zbraní a zaľúbený víkend - ten tiež vymysleli s kamarátkou. Dnes má v ponuke 160 neobyčajných a zážitkových darčekov a stále prichádzajú partneri s novými a novými ponukami. A čo najviac letí?

Bábkový dvojník aj let stíhačkou
Pôvodne som chcela pomôcť mužom vyberať darčeky pre ženy. Ale aj cez internet nakupujú hlavne ženy, ktoré chcú obdarovať partnerov. Takže najväčší záujem je o adrenalínové zážitky – tandemový zoskok padákom, možnosť zastrieľať si, akrobatický let, golf na skúšku, vyhliadkové lety balónom“ vyratúva podnikateľka. V ponuke nájdete aj let v štíhačke,  bol to darček, o ktorom sníval jej manžel. A keďže Hanka plní sny iným, nemôže zabudnúť na vlastného manžela. Pre jedného zákazníka dokonca zisťovala cenu galaktického letu v americkej spoločnosti Virgin Galactic – 200 tisíc dolárov!  Ale záujem je aj o thajské masáže, zaľúbený víkend v penzióne, zmenu vizáže pre ženy a bábkových dvojníkov – tých vlani doslova nestíhali vyrábať!
Obchod jej zatiaľ prekvitá, aj vďaka šiestim internetovým portálom, o ktoré sa stará úplne sama. A čo bude ďalej? „To neviem, toto ma zatiaľ baví, mám pocit, že sa tak trochu hrám. A potom – je to skvelý pocit, keď odchádza od vás zákazník so žiariacimi očami a darčekom pre svojich blízkych. Fakt je, že mňa zaujíma strašne veľa vecí, tak sa možno časom rozhodnem pridať ešte  niečo iné. Podľa mňa náhody neexistujú, tak uvidím, čo mi život postaví do cesty...“

"Zatiaľ ma to baví, mám pocit, že sa tak trochu hrám."

Tipy a fakty

Komu patrí  Mesiac?
Všetky svetové veľmoci sa dohodli, že planéty nemôže vlastniť žiadna krajina ani firma. Američan Denis Hope však našiel dieru v medzinárodnom práve, podľa ktorého nikto nezakázal jednotlivcom uchádzať sa o vlastníctvo  pôdy na Mesiaci. Tak sa o ňu prihlásil. A pretože sa po právom stanovenom čase neprihlásil iný vlastník, stal sa podľa amerického práva de jure jej majiteľom tzv. vydržaním.  Dnes oficiálne predáva prostredníctvom svojich partnerov pozemky po celom svete. Všetky pozemky evidujú v Lunar Embassy v Nevade.

Je to skvelý darček, dobrá recesia na ktorej možno v budúcnosti  niečo aj bude... veď ktovie, kedy na Mesiaci postavia katastrálne úrady..

Text: Eva Fúriková, foto: Peter Žákovič

 

Posledná úprava Utorok, 10 Máj 2011 09:57