close

Nová registrácia, prihlásenie

Registrácia

Darčekový balíček

darcekovy balicek
viac informácií nájdete tu

DARČEK-PREKVAPENIE,

Katarina a Michal
Ahojte,
2.9.2011 sme si s manzelom uzili darcek " Romantika v balone " nad Seneckymi jazerami. Bolo to velmi krasne, pohodove, bezproblemove, a to sme sa obavali ako to zvladneme kedze som...
Nedeľa, 18 September 2011

Práve nakupuje

Máme online 16 hostí 
Tlačiť
Rafting pre partiuRomantický víkend

Rodinný vyhliadkový let balónom
Zobraziť v plnej veľkosti

Rodinný vyhliadkový let balónom

Cena: 380.00 €

Spýtajte sa na tento produkt

Absolvujte rodinný let balónom a zažite spoločné dobrodružstvo vo vzduchu. Zážitok pre celú rodinu.

Popis aktivity:
Balón stúpa alebo klesá vplyvom teploty vzduchu vo vnútri obalu balóna. Vodorovný pohyb udáva smer vetra. Miesto štartu si pilot vyberie podľa smeru vetra v daný deň, tak aby po hodine letu mohol bezpečne pristáť na inom vhodnom mieste. Vhodné miesto na štart môže byť lúka, pole alebo ihrisko. Za letiacim balónom ide auto s pomocníkmi, ktorí po pristáti balón poskladajú a prepravia ho späť. Počas letu je dovolené fotografovať, filmovať, ba dokonca aj popíjať šampanské. V koší sa stojí, pred pristátim sa pasažieri držia pomocou držadiel. Po pristátí každý absolvuje malý obrad v podobe krstu nových vzduchoplavcov. Na pamiatku každý obdrží pamätný list.

Je to bezpečné ?
Balón je rovnako bezpečný a nebezpečný, ako ktorýkoľvek iný dopravný prostriedok, napr. auto. Rýchlosť letu balóna je 0 až 30 km za hodinu, nemôže prasknúť lebo je spevnený popruhami, preto riziko je menšie ako pri lietadlách a vrtuľníkoch. Všetky osoby na palube sú poistené voči náhodnému úrazu. Pred letom pilot náležite poučí pasažierov o chovaní sa v balóne počas letu a pri pristáti.

Darček zahŕňa:
Hodinový rodinný vyhliadkový let  v balóne, krst šampanským, krstný list nového vzduchoplavca.
počet osôb podľa vybraného programu :

1. FAMILY PACK 1
Rodičia s jedným dieťaťom - pod pojmom dieťa sa rozumie dieťa max do 30 kg

2. FAMILY PACK 2
Rodičia s dvoma deťmi - pod pojmom dieťa sa rozumie dieťa max do 30 kg

3. FAMILY PACK 3
Rodičia s troma deťmi - pod pojmom dieťa sa rozumie dieťa max do 30 kg

Dĺžka trvania:
aj s prípravou, inštruktážou, samotným letom je treba počítať s približne 3 - 5 hodinami

Program:
S pilotom a jeho tímom sa stretnete na dohodnutom mieste. Za vašej asistencie sa vyhodnotí poveternostná situácia a pustíte sa do rozkladanie balóna – príprava balóna na let. Následne posádka nasadne do koša, vzlietnuť sa môže až do výšky 2450 metrov (8000 stôp).
Počas letu vás čaká krásny výhľad na krajinu ponad ktorú poletíte pohodovým tempom. Ten výhľad stojí naozaj zato.
Po pristáti prebieha krst prvoletcov so šampanským a na pamiatku dostanete certifikát o absolvovaní letu balónom. Počas celého letu balón sprevádza sprievodné vozidlo, ktoré príde až na miesto pristátia. Balónisti po pristátí balón zbalia.

Lokalita - podľa zvolenej lokality:
1. Bratislava a okolie
Bratislava:  Tyršovo nábrežie (pri Starom moste), Bajkalská ulica (pri Štrkovci), Rača (Rustaveliho ul.), Lamač (pri krematóriu), Senec, Pezinok, Modra, Šamorín, Dunajská Streda,  Nitra, Trnava, Piešťany, Nové Zámky, Trenčín, Veľký Meder,  Galanta, Šaľa, Sereď, Sládkovičovo, Hlohovec, Leopoldov, Nové Mesto nad Váhom, Topoľčany a v ich okolí.

UPOZORNENIE: Lety ponad Bratislavu sú možné len pri prevládajúcich JUHOZÁPADNÝCH - ZÁPADNÝCH vetroch! V prípade ak vietor fúka z iného smeru ako z JZ - Z (225 - 290 stupňov) sú lety presunuté do Šamorína, Senca a najbližšieho možného okolia Bratislavy  z dôvodu koordinácie leteckej dopravy letísk Viedeň a Bratislava. Za pochopenie ďakujeme.

Sezóna:
Lietať sa dá po celý rok, čiže aj v zimnom období. Termíny štartov sú individuálne a plánujú sa po vzájomnej dohode.

Počasie:
Aby bol let bezpečný a aby stál za to, musia byť vhodné poveternostné podmienky - slabý vietor, dobrá viditeľnosť, suchý povrch terénu. V letnom období sa štartuje v ranných a podvečerných hodinách, kedy je slabý vietor.
Lieta sa za priaznivého počasia. Let nemôže byť uskutočnení za silného vetra, dažďa, sneženia, hmly či veľmi nízkej oblačnosti. Kurz a rýchlosť letu balóna určuje smer a sila vetru. Vietor má v rozdielnych výškových hladinách rozdielny smer, nastúpaním alebo vyklesaním do priaznivej vrstvy pilot balón riadi. Podmienky ideálneho letu spĺňa väčšinou ranné a podvečerné kľudné počasie. Balóny nelietajú počas poludnia letných dní, kedy páliace slnko spôsobuje termické vertikálne prúdenie so silnými poryvmi vetra.
Balón lieta vo výške priemerne 300m.

Pre koho je aktivita určená:
Pre všetkých vzduchoplavcov...

Osobité inštrukcie:
Aktivitu je potrebné rezervovať 2 týždne dopredu. Termín ešte pred letom potvrdzujeme z dôvodu počasia.  Je potrebné sa teplo obliecť, nakoľko vo vzduchu je zima.

Poznámky:
Let balónom nie je vhodný pre ľudí, ktorý majú strach z výšok. Všetky zdravotné problémy oznámte pred letom pilotovi. Pri osobách mladších ako 18 rokov je potrebný písomný súhlas zákonného zástupcu. Osoby mladšie ako 12 rokov smú letieť len so zákonným zástupcom

Tu si prosím vyberte Váš rodinný vyhliadkový let balónom podľa počtu detí:
:


Hodnotenie zákazníkov:

Zatiaľ tu nie je žiadne hodnotenie.
Musíte sa prihlásiť, aby ste mohli pridávať hodnotenia.


Naposledy prezeraný tovar